Deichmann 2011

• autor: sampaio, 2011-06-22 10:19

W ostatni weekend rozegrano serię meczów kończącą tegoroczne Mini Mistrzostwa Europy 2011. Niestety naszym zespołom nie udało się dotrzeć do strefy podium. Sobotni poranek zapowiadał się jednak całkiem nieźle - Szwedzi (orliki 2002) bez większych problemów pokonali drużynę Rumunii i z łatwością awansowali do ćwierćfinału. Jednak kolejny mecz z Turcją pokazał, że drużyna nie jest jeszcze gotowa na sukcesy. Łatwo stracona bramka i niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy bardzo podłamały Szwedów, którzy szybko opadli z sił i po zmianie stron zdecydowanie spuścili z tonu. W grupie starszej najbliżej ćwierćfinału była drużyna Szkocji prowadzona przez trenera Roberta Cackowskiego (orliki 2000), jednak w swoim drugim niedzielnym meczu minimalnie uległa Rosji. Tym samym Szkotom nie udał się rewanż za dwubramkową porażkę z Rosją jakiej doznali jeszcze w fazie grupowej. Szybko z turniejem pożegnali się Irlandczycy (orliki 2001). Rozpoczęli oni rywalizacje z samego rana, ale po (niestety) zasłużonej porażce z Serbią odpadli z walki o trofea. Ospałą postawę "zielonych" należy przypisać raczej zbyt wczesnej porze rozgrywania meczu, bo od strony sportowej rywal był tego dnia jak najbardziej do ogrania. Miejmy nadzieje, że dzisiejsze boiskowe doświadczenia, zwycięstwa i porażki zaowocują dobrą grą naszych piłkarzy w przyszłorocznej edycji mistrzostw Deichmanna.

Poniżej rezultaty naszych zespołów osiągnięte w serii finałowej.

Kategoria 2002 i młodsi:
Szwecja – Rumunia 4:1 (1/8 finału)
Szwecja – Turcja 0:5 (ćwierćfinał)
Szwecja została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu 6.

Kategoria 2000 i 2001:
Irlandia – Serbia 0:4 (eliminacje)
Szkocja – Finlandia 5:0 (eliminacje)
Szkocja – Rosja 1:3 (1/8 finału)
Irlandia zakończyła tegorocznego Deichmanna na miejscu 19.
Szkocja zajęła miejsce 9.