Turniej na Hożej - orliki 2002 szóste

• autor: OKS_admin, 2012-03-14 18:56

W rozegranym w sobotę halowym turnieju rocznika 2002 ekipa orlików Pogoni Prawobrzeże zajęła VI miejsce. W zawodach, których organizatorem był klub sportowy Stal Szczecin wystartowało 10 zespołów ze Szczecina i okolic. Mimo dobrego początku (zwycięstwa 1:0 ze Stalą II i 1:0 z Chemikiem Police) naszej drużynie nie udało się awansować do półfinałów. Zaważyły o tym porażki odniesione w pozostałych grach eliminacyjnych (0:2 z UKS Trzcińsko-Zdrój i 2:3 z Football Academy Szczecin). Kibicom mógł się szczególnie podobać ten ostatni pojedynek. Mecz decydujący o tym kto wyjdzie z grupy był emocjonujący i pełen zwrotów akcji. Najpierw nasze prowadzenie 1:0, potem kilkuminutowa "wymiana ciosów", następnie tzw. "obrona Częstochowy" i szybka strata dwóch bramek, potem doprowadzenie przez nasz zespół do remisu 2:2 i znowu utrata bramki, tym razem w nieszczęsnej końcówce. Jednym słowem prawdziwy piłkarski thriller. Po ambitnej grze zajęliśmy trzecią lokatę w grupie B i w meczu o miejsce piąte przyszło zmierzyć się z najsilniejszą drużyną gospodarzy. Niestety -  seria wcześniejszych niepowodzeń oraz niewykorzystane w pierwszej części meczu okazje do strzelenia gola wniosły do naszej gry niepokój i niepotrzebne zdenerwowanie. Dwa groźne ataki Stali zakończyły się zdobyciem przez gospodarzy dwóch goli. Uskrzydlony tymi bramkami rywal złapał przysłowiowy wiatr w żagle i do końcowego gwizdka sędziego kontrolował już przebieg spotkania.

Klasyfikacja turnieju rocznika 2002:
1. Football Academy Szczecin
2. UKS Trzcińsko-Zdrój
3. Szczecińska Akademia Piłkarska (Pogoń Szczecin)
4. Błękitni Stargard
5. Stal Szczecin I