Piłka nożna - młodzicy 1998

• autor: sampaio, 2009-12-14 12:36
POGOŃ PRAWOBRZEŻE NA PODIUM

W dniu wczorajszym w hali przy ul. Świętoborzyców odbył się turniej rocznika 1998 o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowany przez Klub Sportowy Stal Szczecin. Ostatecznie w zawodach wzięło udział 7, a nie jak zakładano wcześniej 8 zespołów. Dwa zespoły Stali odegrały w tym turnieju rolę drugoplanową, natomiast zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły drużyny SALOS-u Szczecin, Chemika Police oraz Pogoni Prawobrzeże.
Walka o zwycięstwo w turnieju toczyła się do ostatnich sekund ostatniego spotkania, w którym zmierzyły się drużyny SALOSu Szczecin z Pogonią Prawobrzeże (trener Robert Wojtkowski). Na prowadzenie wyszli nasi piłkarze, jednak graczom SALOSu udało się doprowadzić do wyrównania i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1, co było wymarzonym wynikiem dla drużyny Chemika Police, który dzięki temu został zwycięzcą turnieju. Trzeba podkreślić, że triumf ten jest jak najbardziej zasłużony, gdyż Policzanie zaprezentowali ładny dla oka futbol, często rozgrywając swoje akcje na jeden, dwa kontakty. Młodzi piłkarze włożyli w ten turniej wiele sił i ducha walki. Sędziowie często musieli używać gwizdka, lecz czasami to nie wystarczało i niejednokrotnie zawodnicy opuszczali boisko na dwie minuty.

Końcowa tabela turnieju:

1. Chemik Police
2. SALOS Szczecin
3. Pogoń Prawobrzeże
4. Arkonia Szczecin
5. Stal Szczecin I
6. Stal Szczecin II
7. Pogoń Szczecin

Wyróżnieni zawodnicy:

Najlepszy bramkarz - Adrian Kaczmarek (Arkonia Szczecin)
Najlepszy Zawodnik - Mateusz Tenderenda (Pogoń Prawobrzeże)
Król Strzelców - Rafał Maćkowski - 9 goli (Chemik Police)