Pomóż Kubie i Innym

• autor: OKS_admin, 2016-02-16 21:56

Drodzy Państwo,

Chcielibyśmy poruszyć dzisiaj bardzo ważną kwestię. Co godzinę w Polsce ktoś słyszy diagnozę – nowotwór krwi. Jedną z tych osób jest 7-letni szczecinianin – Kuba Marczewski-Piasecki.

Bardzo ważne jest to, aby Państwo przesłali ten list dalej, do swojej Rodziny, przyjaciół, znajomych, pracowników, ponieważ każdy mieszkaniec Szczecina może pomóc Kubie i innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi poprzez aktywne wsparcie akcji „Pomóż Kubie i Innym!”.

Poznajcie 7-letniego Kubę, który jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 37. Chłopiec od urodzenia zmaga się z bardzo rzadką wrodzoną chorobą metaboliczną – fenyloketonurią, która wymusza na nim niezwykle rygorystyczną dietę. Jakby tego było mało, blisko 4 lata temu, Kuba zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Stał się jedynym pacjentem w Polsce zmagającym się z tak poważnymi przypadkami jednocześnie. Kuba podjął walkę i dzięki chemioterapii wygrał walkę z białaczką! Zaczął chodzić do szkoły. Poznał wspaniałych kolegów. Pokochał piłkę nożną, która stała się jego największą pasją, a bycie piłkarzem celem, do którego dążył poprzez systematyczne treningi i mecze. Jest wielkim fanem Pogoni Szczecin. Niestety szczęście zakończyło się w tym roku, kiedy to Kuba zaczął narzekać na ból lewej ręki. Odkryto zmiany na kościach spowodowane nawrotem ostrej białaczki. Teraz jedyną szansą na powrót chłopca do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Pomóż Kubie i innym pacjentom dotkniętym rakiem krwi. Rodzina i nauczyciele Kuby apelują: Zarejestruj się! Dzieląc się cząstką siebie możesz uratować czyjeś życie! Kubuś i Inni potrzebują Twojej pomocy!

Rodzina Kuby, mama, tata i starsze rodzeństwo, nauczyciele, koledzy z klasy i ich rodzice codziennie wspierają Kubę. Wszyscy chcą wspólnymi siłami pomóc osiągnąć zwycięstwo nad tą straszną chorobą. Jedyną szansą, aby wygrać walkę z chorobą jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego!

Mieszkańcy Szczecina, już 19, 20 i 21 lutego będą mogli pomóc Kubie i Innym pacjentom dotkniętym nowotworem krwi, poprzez pomoc w informowaniu o akcji oraz rejestrację, jako potencjalni Dawcy szpiku i komórek macierzystych! Przyjdź! Zarejestruj się!

Wiedząc jak trudno jest znaleźć „genetycznego bliźniaka”, gdyż prawdopodobieństwo wynosi 1 do 25000, a przy rzadkim kodzie genetycznym 1 do kilku milionów, rodzina, nauczyciele i przyjaciele przy ogromnym wsparciu przedstawiciele szczecińskich władz, Kościoła, sportowców, służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji oraz osób prywatnych zainicjowali akcję rejestracji potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych z Fundacją DKMS Polska.

Także Osiedlowy Klub Sportowy Prawobrzeże Szczecin postanowił zaangażować się w pomoc Kubie oraz pacjentom chorym na nowotwory krwi apelując do członków klubu i rodziców naszych zawodników o pochylenie się nad inicjatywą dawstwa szpiku, wsparcia i zarejestrowania się w dniach 19 - 21 lutego.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 19 lutego 2016
Godzina: 14:00 - 20:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 37
Adres: ul. Rydla 6, Szczecin

Godzina: 10:00 – 19:00
Miejsce: Outlet Park Szczecin
Adres: ul. Struga 42, Szczecin

Godzina: sobota 09:00-21:00
niedziela 10:00-20:00
Miejsce: CHR Galaxy
Adres: al. Wyzwolenia 18-20, Szczecin

Godzina: sobota 09:00 - 21:00
niedziela 12:00 – 20:00
Miejsce: CH Atrium Molo
Adres: ul. Mieszka I 73, Szczecin

Rak krwi może dotknąć każdego! Dlatego zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w akcji „Pomóż Kubie i Innym!”

Z serdecznymi pozdrowieniami