Turniej eliminacyjny ALPN

• autor: sampaio, 2010-07-17 21:57

Z dniem wczorajszym zakończyły się zapisy do turnieju eliminacyjnego. Co ciekawe, mimo że w trakcie rozgrywek zainteresowanie grą w ALPN było całkiem spore to po zamknięciu sezonu okazało się, że tylko pięć zespołów wyraziło chęć gry w barażach. Są to (wg kolejności zgłoszenia):

2K - kapitan: Krzysztof Korzeniewski
Pub Happy Seven - kapitan: Paweł Gabrysiak
Szczecin United - kapitan: Mateusz Hnat
Napierskiego - kapitan: Waldemar Wątrowicz
GoldStreet - kapitan: Dariusz Szymański

Poniższa informacja zostanie rozesłana na adres mailowy do w/w kapitanów.

Termin turnieju eliminacyjnego - 31 lipca 2010 (początek o godz.16:00)
Miejsce baraży - boisko orlik przy SP 74 (ul. Seledynowa)
Forma turnieju - mecze wg zasady "każdy z każdym" (bez rewanżu)
Długość każdego meczu - 1 x 25 minut
Harmonogram turnieju - zostanie przedstawiony kapitanom w dniu turnieju

Minimalny wiek gracza zgłoszonego do turnieju - ukończone 18 lat
Odpłatność za udział w turnieju - 50 PLN od każdej drużyny

Do jesiennych rozgrywek ALPN zostanie dopuszczona ta drużyna, która na koniec turnieju eliminacyjnego zajmie 1. miejsce w tabeli. Zwycięska drużyna ma obowiązek zgłosić do najbliższych rozgrywek ALPN wszystkich piłkarzy zgłoszonych wcześniej do turnieju eliminacyjnego (jest to warunek dopuszczenia zespołu do ALPN). Na przedsezonowym spotkaniu kapitanów będzie istniała możliwość dołączenia do drużyny nowych zawodników (niebiorących udziału w turnieju).

UWAGA:

W przypadku równej ilości punktów u kilku drużyn o wyższej pozycji w tabeli zadecyduje kolejno:
- korzystniejszy ogólny bilans bramkowy
- następnie większa ilość wszystkich bramek strzelonych przez drużynę
- następnie korzystniejszy bilans spotkań pomiędzy zainteresowanymi zespołami
- przypadku dalszego braku rozstrzygnięcia sędzia zarządza serię 3 rzutów karnych pomiędzy zainteresowanymi

PRZEPISY  GRY  W  TURNIEJU:

1. W meczu może uczestniczyć dowolna ilość piłkarzy zgłoszonych do danej drużyny. Drużyny rozgrywają mecze w składach 7-osobowych (bramkarz + 6 piłkarzy w polu), jednak aby mecz mógł być rozegrany jednorazowo na boisku musi przebywać w każdej drużynie minimum 5 piłkarzy. Mecze rozpoczynają się o godzinie wyznaczonej przez organizatora.

2. Zawodnicy rezerwowi oraz kierownicy drużyn biorących udział w meczu mają obowiązek w trakcie zawodów przebywać w części wyznaczonej przez sędziego.

3. Dozwolone są „zmiany hokejowe” tj. zawodnik opuszczający boisko może na nie ponownie wrócić przy następnej zmianie. W trakcie zmiany zawodnik może wejść na boisko dopiero po opuszczeniu placu gry przez kolegę z zespołu.

4. Przepis o pozycji spalonej nie obowiązuje.

5. Gra wślizgiem przy kontakcie z rywalem jest zakazana.

6. Piłkę z autu wprowadzamy do gry wyłącznie nogą – piłka musi być zagrana z linii autowej. Dozwolone jest zagranie piłką po ziemi lub maksymalnie do wysokości pasa.

7. Po aucie bramkowym drużyna wprowadza piłkę tzw. wybiciem z „piątki”. Dozwolone jest wybicie piłki w dowolne miejsce boiska.

8. Bramkarz może wyrzucać i wykopywać piłkę w dowolne miejsce boiska.

9. Rzuty karne wykonywane są z punktu wyznaczonego na boisku (8 metrów od bramki).

10. Obowiązują żółte i czerwone kartki – zawodnik ukarany w meczu czerwoną kartką lub drugą żółtą kartką kończy udział w zawodach i musi opuścić plac gry. Na jego miejsce nie wolno wprowadzać innego zawodnika (drużyna do końca meczu gra w osłabieniu). Kary za kartki nie przechodzą na kolejne mecze.

11. Za piłkę wykopniętą za płot odpowiada drużyna, której zawodnik spowodował to wybicie. Kapitan tego zespołu odpowiada za przyniesienie piłki na plac gry.

12. Organizator zapewnia drużynom na czas meczu jednolite kolorowe narzuty. Obowiązuje obuwie odpowiednie do gry na sztucznej nawierzchni (halówki lub turfy). Gra w lankach i we wkręcanych korkach jest zabroniona.

13. Na obiekcie sportowym obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu oraz używania innych środków odurzających.

14. Kapitanowie zespołów odpowiadają za zachowanie swoich zawodników oraz za porządek w miejscu zajmowanym przez swoją drużynę.

15. Dopuszcza się obecność kibiców podczas meczów, jednakże muszą oni przebywać w miejscu do tego wyznaczonym (ławki, miejsca siedzące na skarpie, boisko asfaltowe).

16. Osoby sprawiające problemy z zachowaniem i zakłócające przebieg turnieju zostaną usunięte z obiektu.

17. Ostateczne decyzje dotyczące całego turnieju (jego przebiegu, ewentualnego przeniesienia w czasie lub odwołania) należą do organizatora zawodów.